Dříve dřevěná podlaha byla zcela běžně v každém domě. Dnes už ji však zastínilo spoustu jiných umělých materiálů, které získaly svou oblíbenost díky nižší ceně a nenáročné montáži. Je to smutné, protože dřevo je jedním z nejpřirozenějších materiálů, kterým bychom se měli obklopovat. Radši jsme tento živý materiál vyměnili za umělé vinyly, lamina či lina. Avšak ještě stále se najde spousta lidí, kteří mají dřevo ve svém srdci a nenechají se strhnout vlnou umělých materiálů. Dřevěná podlaha navíc vypadá tak nádherně! Zútulní, změní klima v místnosti a interiér se díky ní stane zcela jedinečným. Žádná napodobenina tohle nedokáže. 

Dřevo je materiál, o který je třeba se starat. Je třeba udržovat správnou vlhkost vzduchu v místnosti, která se pohybuje kolem 40–60 %. Nadměrné sucho negativně působí i na lidský organismus. Proto bychom měli vlhkost vzduchu uměle zvyšovat pomocí zvlhčovačů a chránit jak dřevěnou podlahu, tak zdravé prostředí pro život. Dost často řešíme, zda je masivní dřevěná podlaha vhodná i pro podlahové vytápění, když je tak dobrým izolantem. Ano, jde to, avšak je zde nutno zachovat konkrétní postupy, ale o tom zase jindy.  

 

Každá dřevěná podlaha by měla být ošetřena kvalitním povrchovým prostředkem. Na výběr máte ze dvou variant ošetření, a to buď lakem nebo olejem 

Výhoda laku spočívá v jeho trvanlivosti a vyšší odolnosti vůči poškrábání. Může lehce změnit odstín podlahy do mírně studeného nádechu a další značnou nevýhodou je, že v případě poničení laku na jednom místě je zapotřebí zbrousit celý povrch.  

V případě zvolení oleje je sice třeba častější aplikace, avšak v případě poničení není třeba brousit celý povrch, ale stačí jen znovu ošetřit dané místo. Olej dodá vaší podlaze naopak teplejší odstín a útulnější nádech. Doporučujeme použít vysoce kvalitní tvrdovoskový olej PNZ, který reguluje vlhkost, je vodoodpudivý a odolný vůči potravinám, nebo běžným chemikáliím. Měli byste však být opatrní při volbě čistících prostředků, protože nevhodně zvolený prostředek může vaši podlahu poničit. 

 

Dřevěná podlaha s vámi žije a je nutno s tím počítat. Půjde na ni vidět každá nepatrná chybka, jako třeba upadnutí nože, nebo těžké věci, škrábance od domácích mazlíčků nebo nepozornost při hlídání dětí. No, zkrátka každá rýha bude jako vzpomínka a postupem let jich bude hodně. Vždy je však možno podlahu přebrousit a je zase jako nová.  

 

Výběr dřeviny 

 

Výběr dřevěných podlah nabízíme opravdu velký, od přírodních po designové již lakované, od levnějších variant po dražší. V naší nabídce najdete však vždy kvalitní a správně vysušené podlahy ze severského smrku a borovice, nebo třeba jasanu a dubu. 

 

Smrkový podlaha je venkovská klasika. Hodí se do chat a chalup, do místností, kde podlaha nebude vystavena přílišné zátěži (obývací pokoje, ložnice). Smrkové dřevo se řadí ke dřevům měkčím, má četné a malé suky a světlý nažloutlý odstín. Je dobré jej vytvrdit lakem, případně si již pořídit hotové lakované podlahovky. Nabízíme standartně podlahový přírodní profil 28×145, nebo již lakované podlahy z designové řady Woodmood jako jsou Arktik a Old Saw.

Podlaha Arktik limestone

Podlaha Arktik limestone

 

Borová podlaha dýchá přirozeností sobě vlastní, se svými charakteristickými křídlovými většími suky a barevnou kombinací jádrového a bělového dřeva s načervenalým odstínem. Snadno se stane dominantním prvkem vašich interiérů za velmi dobrou cenu. Borové dřevo se řadí stejně jako smrkové ke dřevům měkčím. Borové podlahové přírodní prkno s perodrážkou 20×144 si snadno zamilujete.

Podlahový profil ze severské borovice, podlahový profil ze severského smrku

Podlahový profil ze severské borovice, podlahový profil ze severského smrku

 

Podlaha z jasanu patří mezi velmi oblíbené především kvůli krásné kresbě dřeva. Jasanové dřevo je odolné a středně tvrdé dřevo. Ve vyšší kvalitě NATURE se tato podlahová prkna vyznačují minimálním množstvím malých sukůKvalita RUSTIK má velmi moderní a nadčasový design. Zde je suků mnohem více a bývá žádanější kvůli svému výraznějšímu vzhledu. Pořízení jasanu je jakousi střední cestou v poměru ceny a kvality.

Jasanová podlaha Nature, ukázka jasanového profilu, jasanová podlaha Rustik

Jasanová podlaha Nature, ukázka jasanového profilu, jasanová podlaha Rustik

 

Dubová podlaha má nádhernou kresbu letokruhů a je velmi efektní.  V interiéru dokáže udělat opravdové divy a je velmi žádaným materiálem již odedávnaDubové dřevo je tvrdé, pevné a především trvanlivéDubovou podlahu 15×146 RUSTIK u nás nyní pořídíte s lákavou akční cenou!

Dubová podlaha Rustik, ukázka dubového profilu

Dubová podlaha Rustik, ukázka dubového profilu