Jsme společnost Puidukoda CZ s.r.o., která se zabývá obchodem a výrobou palubek, teras, podlah, fasád a jiného hoblovaného zboží ze severského smrku a borovice a ze sibiřského modřínu.

Chcete se dozvědět více o naší firmě? To nás velmi těší, pojďme na to!

V roce 1997 podnikavý estonec Enn Kinnas založil s několika svými kolegy malou hoblárničku. Jeho vášeň pro dřevo a podnikavý duch způsobily, že se mu dařilo a firma se začala rozrůstat. Objem zpracovaného dříví, počet zaměstnanců i sortiment byl větší a větší.

V roce 2000, po 13 letech od založení, firma zpracovávala již 50 tisíc m3 dřeva ročně a zaměstnávala přes 50 pracovníků. K prodejnímu týmu se přidali i obchodní zástupci zodpovědní za Polsko a Česko-slovenský trh. Pracovní porady se ve výrobním podniku v Karksi nesly v duchu kreativní spolupráce. Pan Enn Kinnas považoval svůj podnik i pracovníky za svou druhou rodinu.

Po požáru ve fabrice na jaře roku 2011 se však pan Kinnas rozhodl, že firma je již obrovská a že pro dobro firmy je potřeba udělat rozhodující krok, předat ji mnohem většímu a silnějšímu investorovi. Hledal se tedy kandidát, který by i nadále dodržoval hodnoty zakladatele, tedy lásku ke dřevu, udržování nejlepší kvality výroby a zodpovědnost za své spolupracovníky.

Vhodný investor se našel a na podzim roku 2013 došlo k začlenění firmy Puidukoda do francouzské skupiny Group Rose, jejímž majitelem je pan Michel Rose. V roce 2013 v březnu vznikla i naše společnost Puidukoda CZ se skladem ve Zlíně.

V roce 2020 již dosáhla firma Puidukoda v Estonsku objemu zpracovaného dříví téměř 140.000 m3. Pokračujeme v hodnotách daných zakladatelem, tedy ve výrobě kvalitních a jedinečných výrobků a konstruktivní spolupráci mezi kolegy. Jsme rádi, že jste našimi příznivci.

V roce 2022 oslaví své 25. narozeniny estonská Puidukoda a v roce 2023 bychom pro Vás chtěli otevřít dřevokavárnu k výročí 10ti let Puidukody v České republice.  Doufejme, že se nám to podaří!

Puidukoda CZ s.r.o. je tu pro vás letos již 10 let!

Jsme dceřiná společnost Puidukody v Estonsku, kde vězí veškerá naše výroba. Dřevo nás baví! Jako jedni z mála si rádi hrajeme s barvičkami a tak u nás najdete od klasických profilů dřevěných teras, fasád, podlah a jiného hoblovaného materiálu také designové prvky již s povrchovou úpravou.

Chcete vědět, jak to s tou Puidukodou vlastně bylo od začátku? To nás velmi těší, pojďme na to!