Jednoduchá myšlenka vytvořila úžasný produkt! Podlaha Old Saw z designové řady Woodmood je palubka ze severského smrku, která připomíná hodně pořezanou, starobylou ale nutno podotknout zcela ZDRAVOU dřevěnou podlahu. Vždy jsem měla určitý respekt ke starým věcem. Old Saw je sice uměle vytvořená „stará“ palubka, ale za každým jejím škrábancem si představuji příběh a neuvěřitelně mě baví! 

Vstupním materiálem pro tuto podlahu je palubka se 4strannou pero-drážkou ze severského smrku s tloušťkou 28 mm, šířkou 145 mm a délkou 2,55 m (výhodou čelní perodrážky je podélné napojování jednotlivých prken a úspora materiálu). Jedná se o speciální technologii, kdy je do palubky vyražen vzor připomínající řezy staré pily. Tento vzor je následně zatvrzen přírodními laky od společnosti Teknos, která se zabývá výrobou ekologicky nezávadných vysoce kvalitních finských barev. Podlaha Old Saw je tak velmi odolná a zároveň naprosto šetrná k životnímu prostředí. Standardně ji nabízíme ve třech barevných variantách – bílá, hnědá a šedá.

 

White (slonová kost), brown-white, grey-white

 

Jako naprostou výhodu vidím to, že se vůbec nemusíte bát dalších škrábanců způsobených každodenním užíváním, protože podlaha Old Saw je poškrábaná prostě celá a nějaká další rýha ji udělá dle mého názoru ještě o chlup zajímavější…  

Vidím ji jako velmi atraktivní doplněk interiéru knihovny, studovny, nebo třeba uměleckého ateliéru. Co třeba použití teď tolik moderního betonu a této designové podlahy v šedé variantě? Já myslím, že by se mohlo jednat o velmi unikátní spojení! A to je jen jeden z mnoha nápadů, který mi proběhl hlavou! 

Co myslíte vy?