Masivní podlahy

Dřevo se všemi výhodami i nevýhodami patří mezi stavební materiál. Rady na této stránce mají za úkol hlavně omezit negativní vlastnosti dřeva, ale ne je odstranit. Originalita dřeva je způsobena jeho „vadami“. Samozřejmě, černé, prasklé nebo vypadavé suky na tak kvalitní podlahu nepatří. Takové dílce jsou již ve výrobě vytřízeny do odpadu. V případě malých suků či malých prasklin je takové místo vytmeleno a opět přebroušeno, takže je místo neviditelné a krásnou kresbu jasanu absolutně nenarušuje.

Jasanové podlahy vynikají svým typickým zbarvením do světlejších studených odstínů. Tmavou místnost rozhodně projasní a malou místnost opticky zvětší. Před pokládkou je dobré si jednotlivé díly rozložit a rozvrhnout barevnost podlahy.

Masivní podlaha z jasanu pro klasickou pokládku na rošt by měla mít tloušťku min. 20 mm, aby nedocházelo k jejímu prohýbání. Jednotlivé díly mají perodrážku na všech stranách, takže do sebe zapadají. Tyto díly se pokládají na rošt, který tvoří roštové latě ne dále než 50 cm od sebe.

Naopak pro podlahové vytápění je doporučována podlaha o tloušťce maximálně 15 mm (u tvrdých dřevin), jinak dochází k velkým tepelným ztrátám. V tomto případě se podlaha lepí přímo na určený povrch. Alternativou pro podlahové topení jsou podlahy vícevrstevné, kdy spodní vrstvy jsou tvořeny měkkou dřevinou s lepší tepelnou prostupností, nicméně se již jedná o produkt lepený, tedy ne zcela přírodní.

Jednotlivé díly mají sraženou hranu na pohledové straně a hoblování je dostatečně kvalitní, tudíž již není nutné přebrušování po pokládce, což šetří váš čas a peníze. Délky dílů si také můžete dle vašeho projektu nakombinovat (1,9 m až 3,0 m) a eliminovat tak ztrátu při krácení.

Podlaha jasanová 20×146

Podlaha jasanová 15×146