Interiérové obklady 

Dřevěný obklad skvěle doplní nudný interiér, ale je také praktický a to z několika důvodů. Brání nám poničení omítky a jeho údržba je jednodušší, zútulní nám a obohatí interiér, a navíc nám drží teplo v domově. Velmi pozitivně působí i na naše vědomí, uklidňuje nás a působí teplým dojmem.   

V naší nabídce naleznete širokou škálu obkladů ze severského smrku od přírodních až po designové se speciální povrchovou úpravouSmrkové dřevo má světlou barvu, kterou si uchovává po dlouhou dobu. Mírně žloutne, čemuž jde zamezit povrchovou úpravou obsahující UV ochranu. Dřevěné obložení může opticky zmenšovat prostor, proto do tmavšího interiéru použijte spíše přírodní nebo bílý odstín obkladu. S montáží obkladu si můžete vyhrát dle své fantazie a umístit jej jak na výšku, tak na šířku, nebo na šikmo, či udělat zajímavou dřevěnou mozaiku. Správně zvolený obklad může dodat vašemu obydlí zcela jiný elán!

Bílý obklad Wax ze severského smrku, šedý obklad Rustik Denim ze severského smrku, obložení stropu laťkami z přírodního sibiřského modřínu

Bílý obklad Wax ze severského smrku, šedý obklad Rustik Denim ze severského smrku, obložení stropu laťkami z přírodního sibiřského modřínu

 

Jak správně vypočítat spotřebu materiálu? 

V závislosti na architektonických charakteristikách budovy lze vypočítat spotřebu materiálu dvěma způsoby. Nejjednodušší variantou je vypočítat hrubou plochu vnitřního prostoru bez jakýchkoliv odečtů pro otvory. Pokud má budova hodně oken a dveří, spočítejte čistou plochu (kde jsou okna a dveře odečteny) a přičtěte alespoň 5 %, ideálně 10 %, materiálu k čisté ploše. Řezání a zkracování má za následek značnou ztrátu, kterou je třeba vzít v úvahu při objednávání. 

Proč objednávat průmyslově barvené palubky? 

Výroba průmyslově lakovaných palubek probíhá v prostorech, kde je nutné dodržovat bezprašné prostředí s konstantní teplotou a správnou vlhkostí vzduchu. Povrchové úpravy jsou aplikovány na povrch vždy ve 2 vrstvách s přesně danou tloušťkou vrstvy. To zaručuje vysokou kvalitu, trvanlivost, a dlouhodobý konečný výsledek. Rovněž se provádí broušení mezi dvěma vrstvami, které ve srovnání s ručním dokončováním zajišťuje vyšší kvalitu povrchu a hladkost. Průmyslově barvené palubky jsou navíc levnější, když si sečtete, kolik budete potřebovat barvy, nářadí a času. Navíc při manuálním nanášení štětcem nemusíte správně odhadnout tloušťku vrstvy a dobu schnutí, což může vést k pozdějšímu odlupování barvy.