Druhy borových terasových prken

Chcete vystavit terasu, avšak nemáte jasno, která terasová prkna zvolit? Severská borovice si Vás získá, ať už jsou vaše požadavky na dřevěnou terasu jakékoliv. Borové dřevo je totiž velmi tvárné, proto jej na našem e-shopu najdete v několika variantách.

Přírodní borová prkna

Nejlevnější variantou jsou klasická přírodní borová prkna, která však budete muset ošetřit. Borové dřevo je třeba natřít vhodným impregnačním prostředkem a následně lněným olejem s pigmentem, či bez pigmentu. Doporučujeme ošetřit terasová prkna 2x ročně, a to před zimou a také po ní.

 

Impregnovaná terasová prkna

Pohodlnou volbou pro vás budou již impregnovaná terasová prkna. Vyjdou poměrně lacino a co se týče údržby máte na první rok vystaráno. Díky průmyslové impregnaci jsou navíc ošetřena ze všech 4 stran. Po zimě bude však na místě terasu znovu ošetřit impregnačním činidlem ručně.

Termo-borová terasová prkna

Nejméně náročná na údržbu jsou borová prkna po termo úpravě. Z těchto prken je vypečena veškerá pryskyřice, tudíž se stávají neatraktivní pro dřevokazný hmyz a nemusíte jej ošetřovat. Termo úprava navíc dodá dřevu krásný medový odstín. Pozor však, protože i termo dřevo vlivem povrchové oxidace zešedne. Pro pomalejší šednutí můžete použít prostředek na dřevo s UV ochranou. Nutno také zmínit, že borové dřevo se po upečení stává křehčím, za to stabilnějším a snadnějším na instalaci. Cenově se pohybujeme poměrně na vysoké laťce, ale můžete si dopřát také termo-borová prkna v kvalitě Country, která je pro mnohé cenově příznivější.